HAKKIMDA

Uzman Psikolog Dr. Nil Alptekin
 
Doktora, University of North Carolina (ABD) 1990(Psikolojik Danışmanlık)
Master, Winthrop University (ABD) 1982 (Okul Psikolojisi)
Lisans, University of North Carolina (ABD) 1979 (Psikoloji)
 
 

      Psikolog Dr. Nil Alptekin kaygı, korku, depresyon, öfke, panik atak, sosyal fobi, dikkat eksikliği, davranış bozuklukları, evlilik sorunları, aile ilişki problemleri ile ilgili 25 yılı aşkın uzmanlığı olan bir psikologtur.  Psikolojik danışmanlık ve terapi hizmetleri bireysel, çift ve aile danışmanlığı yöntemlerinde uygulanmaktadır.

      Dr. Nil Alptekin Amerika Birleşik Devletlerinde, North Carolina eyaletinin Greensboro kentinde kendi psikolojik danışmanlık şirketinde 20  yılı aşkın çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık yaptı.

      Dr. Alptekin psikolojik danışmanlık ve terapi sorumluluklarına ilaveten sekiz yıl yarı zamanlı statüde üniversitelerde öğretim görevlisi olarak çalıştı.  Bu görevleri dışında orta öğretim kurumlarında ve ruh sağlığı merkezlerinde bireysel danışmanlık yaptı ve grup seminerleri düzenledi.  2003 yılında ailelerin dikkat eksikliği ve sosyal beceri eksikliği nedeniyle sorun çıkaran çocuklarını daha iyi anlamalarına yardımcı olacak bir elkitabı yayımladı.

      Dr. Alptekin 2008 -  2011 yılları arası  Antalya Psikolojik Danışma ve Eğitim Merkezinde psikolojik danışmanlık hizmetleri verdi.  Ayrıca International Community College of Antalya'da (ICCA) akademik ve konsantrasyon sorunları olan öğrencilere,  ailelerine ve öğretmenlere yardımcı oldu.
 
       Dr. Alptekin 2011 yılından itibaren online (Skype) terapi yöntemi ile yurt içinde ve yurt dışında yaşayan Türk ve yabancılara yardımcı olmaktadır.