ONLINE TERAPİ

                                       Online Terapi /Online Psikolog                
İnternet üzerinden psikolojik danışmanlık ve terapi gittikçe daha popüler olmaya başladı.  Yoğun iş temposu olan bireyler ve çiftler terapiye ihtiyaçları olduğunda uzman psikolog’un ofisine gidecek vakit ayıramıyorlar.  İnternetten terapi danışanların evlerinden veya ofislerinden yapılabildiği için ulaşım sorunu ortadan kalkmış oluyor.  Ayrıca yüz yüze terapiden çekinen veya tedirgin olan bireyler, şehir dışı veya yurt dışında yaşayanlar bilgisayar aracılığıyla uzman psikolog’a ulaşarak terapi olabiliyorlar.  

Altı yılı aşan bir süreçte Skype terapi yöntemiyle danışanlarıma yardımcı olmaktayım.   Bu süreçte online terapinin ofisimde yaptığım görüşmelerden başka bir üstünlüğünün farkına vardım.  Danışanlarım görüşme sürecinde kendi ortamlarında olduklarından daha rahat bir şekilde sorunlarını ifade edebiliyorlar ve birçoğunun ofis ortamında hissettikleri gerginlik ortadan kalkmış oluyor.         

Skype seansları 50 dakika olarak yapılıyor.  Seans ücreti ofis ortamındaki geleneksel terapiye göre daha ekonomik oluyor.  Skype seansları haftanın 6-7 günü yapılmaktadır.  Seans ücretini seans’tan önce psikolog’un size vereceği banka hesabına yatırabilirsiniz.  Ödeme yapıldıktan 24-48 saat sonra Psk. Dr. Nil Alptekin ile görüşme yapabilirsiniz.  

 E-posta danışmanlığı Skype terapi dışında bazı danışanlar e-posta ile pskilolojik danışmanlık ve terapi hizmetleri almak isteyebilir.  Bu yöntemle danışan uzman psikolog'a e-posta göndererek sorunlarını ve sıkıntılarını belirtiyor.  Uzman psikolog her e-posta'ya cevap yazarak düşüncelerini, yorumlarını ve önerilerini  bildiriyor. Danışan her e-posta ücretini  psikolog'un vereceği banka hesabına yatırıyor.

 

E-Posta:  nil.alptekin@gmail.com